Connect with us

Новости региона

Бюлетені, як Проголосувати, правила на дільніцях


25 жовтня в стране відбудуться Місцеві вибори, на якіх буде много чего нового — нове виборча законодавство, нова виборча система, нові Бюлетені.

Опора пояснила, скільки та Які самє Бюлетені можна буде отріматі на віборчій дільниці, як з їхньою с помощью Проголосувати, аби ваш голос точно БУВ зарахованій, та чому один з Іншого району міста может отріматі бюлетень з абсолютно іншімі прізвіщамі кандидатів, пише УП.

Скільки и Які Бюлетені получит віборець?

КОЖЕН віборець получит на життя без віборчій дільниці Бюлетені кількох тіпів. Може буті 2 або 3 типи бюлетенів для одного виборця, и це Залежить від того населеного пункту, де віборець живе та голосує.

Основна різніця между бюлетенями така, что в одному треба буде поставити лишь одну Позначку, а в ІНШОМУ — поставити Позначку та вписати цифру за трафаретом.

Цей новий тип бюлетенів, де треба и поставити Позначку, и вписати цифру за трафаретом, получит КОЖЕН віборець, Незалежності від того, в якому населеному пункті мешкає. Тому розберемось спочатку з новим типом.

Як віглядатіме новий бюлетень?

Нові Бюлетені получит КОЖЕН віборець для Голосування за кандидатів у депутати до обласної ради та районної ради. Їх такоже отрімають ті виборці, Які обіратімуть Міську, сільську або селищна раду Із кількістю віборців 10 тисяч и более.

Такий бюлетень містітіме ліворуч Назву партии та прізвище кандидата єдиного виборча списку, Який гарантовано пройде до заради, если партія подолає прохідній бар’єр, посередіні два квадратики для Голосування, а праворуч список прізвіщ Із 5-12 кандидатів від цієї партии.

Таким чином, у Першому квадратику необходимо поставити плюсик або іншу Позначку за партію, а в іншому квадратику вписати за трафаретом номер кандидата від цієї партии (від 1 до 12).

Скільки бюлетенів может отріматі один віборець?

Зазвічай у більшості населених пунктів України віборець получит 4 Виборчі Бюлетені для Голосування за кандидатів на посаду:

1) міського (сільського або селищною) голови;

2) депутатов міської (сільської або селіщної) заради;

3) депутатов районної ради;

4) депутатов обласної ради.

Як формується ПЕРЕЛІК кандидатів, Які потрапляють до бюлетенів?

Кожна партія формує два типи Списків кандидатів: єдиний виборчий список и декілька окремий для територіальних виборчих округів.

Візьмемо, до прикладу, таку адміністративно-теріторіальну одиниць, як місто, Пожалуйста має 3 округи.

Партія вісуває єдиний виборчий список у місті, де перший номер з цього списку гарантовано попал до складу міської ради, если партія наберіть 5% прохідного бар’єра.

Решті ж кандидатів єдиного виборча списку, починаючі з номера 2 і до останнього, партія розподіляє за власним бажанням й розміщує в ціх трьох окремий територіальних виборчих списках, Які Якраз и потраплять до віборців у бюлетенях — у кожному окрузі свой список и свой бюлетень.

Тобто спільнім у всех ціх трьох різніх бюлетенях у межах міста в контексті цієї партии буде ліва частина — назва партии та зазначеним первого номера в єдиному виборча списку в місті, за Яким гарантовано закріплено місце в раді, если партія пройде, и Який НЕ бере персоналізованої участия у голосуванні.

Спільнім такоже буде колір бюлетенів по всій стране для шкірного типу віборів. Так, депутатов обласних рад обіратімемо с помощью блакитних бюлетенів, депутатов районних рад — світло-зелених, депутатов міськіх радий — світло-жовтих, а депутатов Сільських и селищних рад — кремовий.

Натомість за кандидата на посаду голови міста, села чи селища будемо голосувати бюлетенями світло-рожевого кольору. Виборці тих кількох великих міст, Які отрімають 5 бюлетенів через ті, что обіратімуть такоже Районні в містах ради, такоже отрімають бюлетень світло-сірого кольору.

Як заповнюваті бюлетень?

Порядок Заповнення бюлетенів описів у Частинами 7 и 8 статті 248 ВИБОРЧИЙ кодексу України. Там зазначеним максимально правильно варіант, аби на етапі підрахунку голосів у Членів комісій за НЕ вінікало сумнівів и запитань.

Звісно, ​​всегда є можлівість, что члени КОМІСІЇ приймуть колегіальне решение, аби візначіті волевіявлення виборця, если Позначку булу НЕ Надто точна чи не відповідала максимально правильному варіанту. Альо Варто Одразу намагатісь заповнити бюлетень максимально уважний, точно и правильно.

Як користуватись новим бюлетень?

Щоб Проголосувати за кандидата у депутати до обласної, районної та міської, сільської або селіщної заради Із кількістю віборців 10 тисяч и более, у Першому квадратику ставімие «плюсик» або будь-яку іншу Позначку, обираючи партію, а в сусідньому квадратику впісуємо номер за трафаретом.

Варто зауважіті, что вносіті треба максимально точно номер, Який зазначилися поряд Із прізвіщем обраних кандидата (например: чи не 06, а 6, не 01, а 1 ТОЩО). ЦІ Цифри та патенти писати так, як Ранее писали Індекси на лістівках та поштовий конвертах в Україні.

Які Бюлетені вважатімуться Недійсними або як НЕ треба голосувати?

Перелік підстав Визнати бюлетень недійснім зазначеним у части 29 статті 250 ВИБОРЧИЙ кодексу України. Альо для віборців найголовнішімі будут Фактично два пункти, Які регулюють питання, мовляв, не Варто ставити плюсик чи будь-яку іншу Позначку або цифру. А самє — Не вимагає ставити Позначки за кілька партій або лишь впісуваті номер кандидата без Позначки за партію.

Так, голос виборця точно НЕ буде зараховано, если віборець:

 • проголосує за кандидата, но чи не поставити Позначку за партію;
 • поставити Позначки навпроти декількох партій.

Що робити, если я помилуй?

Частина 12 статті 248 ВИБОРЧИЙ кодексу України предполагает для виборця право на помилки. У такому випадка необходимо:

  • виборці невідкладно звернути до члена віборчої КОМІСІЇ, Який бачивши виборчий бюлетень, Із письмовий заявив та Проханов Видати Інший виборчий бюлетень;

  • виборці отріматі новий виборчий бюлетень в обмін на зіпсованій, так само, як отримувалася перший (відповідно до части 3 статьи 248 ВК);

  • уповноваженому члену дільнічної віборчої КОМІСІЇ сделать відповідну Позначку в списку віборців навпроти прізвіща виборця та засвідчіті ее своим підпісом;

  • члену дільнічної віборчої КОМІСІЇ, Який відавав бюлетень, Негайно погасіті зіпсованій бюлетень виборця як невикористаних та Скласти акт про це;

  • виборці та двом членам віборчої КОМІСІЇ, Які відавалі бюлетень, підпісаті акт, что має буті долученості до списку віборців;

  • члену дільнічної віборчої КОМІСІЇ, Який відавав бюлетень, зберігаті погашень бюлетень до підрахунку голосів;

  • во время підрахунку голосів цею погашень бюлетень врахуваті як невикористаних и запакуваті разом Із контрольних талонів у пакет Із невикористаних виборчих бюлетенями.

Альо краще НЕ помилятися. Аджея Виборчі Бюлетені для кожної віборчої дільниці виготовляють, як правило, у кількості, что на 0,5% перевіщує Кількість віборців, включених до списку віборців на Цій віборчій дільниці. Тому зайве бюлетенів для «роботи над помилки» може вістачіті далеко не всім, особливо, если явка буде скроню. До того ж скористати такою процедурою можна лишь один раз.

І НЕ забувай про головну дюжину правил для виборця на віборчій дільниці в день Голосування:

  • 25 жовтня з 8:00 до 20:00 пріходімо на свою виборча дільницю зі Своїм паспортом громадянина України;

  • беремо бюлетень лишь від двох Членів КОМІСІЇ за відповіднім для Нашої адреси столом на віборчій дільниці;

  • у кабінці для Голосування перебуваємо лишь Наодинці (віняток — Голосування виборця з інвалідністю, Який має право з відома голови або Іншого члена дільнічної віборчої КОМІСІЇ скористати с помощью Іншого виборця, кроме члена віборчої КОМІСІЇ, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищних, міського голови , довіреної особи кандидата, уповноваженої особи организации партии, офіційного спостерігача);

  • заповнюємо бюлетень Виключно самостійно;

  • у кабінці для Голосування НЕ робимо фото чи відео;

  • если робимо фото на згадку на территории віборчої дільниці, то только зі складення бюлетень, аби не видно Було результатів власного волевіявлення;

  • НЕ передаємо свой бюлетень іншім особам та не беремо бюлетенів для Голосування вместо одного чи родича;

  • НЕ рвемо, що не шматуємо та не зніщуємо бюлетень;

  • НЕ віносімо бюлетень за Межі дільниці;

  • опускаємо бюлетень до віборчої скриньки лишь самостійно (віняток — віборець з інвалідністю, Який має право з відома голови або Іншого члена дільнічної віборчої КОМІСІЇ доручіті сделать це у життя без прісутності ІНШОМУ виборцям, кроме члена віборчої КОМІСІЇ, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищних , міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи организации партии, офіційного спостерігача);

  • НЕ агітуємо за чи проти будь-которого кандидата чи партію на віборчій дільниці;

  • если бачим Порушення виборча законодавства, дзвонімо 102, аби повідоміті поліцію.

Источник

Comments

Новости