Новости Житомира

Чому зупинилося будівництво самого очікуваного торгового центру в Житомирі

До грудня 2017 року «Журнал Житомира» повідомив, що за адресою вулиця Київська, 40 намір побудувати 8-поверховий торгово-офісний центр з підземним паркінгом. Тоді ж головний архітектор Житомира Юрій Безбородов опублікував на своїй сторінці в Фейсбук проект торгово-офісного центру в стилі біо-тек.

Проект передбачає підземний паркінг, на першому поверсі будуть об’єкти торгівлі, а решта поверхів під офісні приміщення. Передбачалося також благоустрій прилеглої пішохідної зони, її озеленення та освітлення, влаштування дитячих майданчиків та дворових проїздів.

Раніше за адресою вул. Київська, 40 перебувало двоповерхове приміщення. У 2016 році його знесли працівники компанії «Полісся Інвестбуд». Підприємство зареєстровано за цією ж адресою, однак коріння всіх його засновників з р. Хмельницький. Крім того, 27 грудня 2017 підприємство орендувало земельну ділянку за адресою Київська, 40 площею 0,294 га на 5 років.

У лютому 2018 «Полісся Інвестбуд», що з Хмельницького, починає підготовчі роботи до будівництва. Між тим головний архітектор міста Юрій Безбородов повідомляє, що будівництво торгово-офісного центру розпочнеться у квітні 2018 року.

Однак, на сьогоднішній день будівництво зупинилося і робітників там немає.

Ще в грудні 2018 громадська організація «Антикорупційний рух Житомирщини» направила в управління державного архітектурно-будівельного контролю (далі УГАСК) інформаційний запит дозвільних документів на Нове будівництво торгово-офісного центру за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 40». Однак, як виявилося, з цим об’єктом не все так просто.

У листі УГАСК зазначено, що зараз управлінням розглядається питання про скасування реєстрації повідомлення про початок виконання підготовчих робіт Нове будівництво торгово-офісного центру за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 40».

Причин для цього дві:

  • по-перше, в період з жовтня-листопада ТОВ «Полісся Інвестбуд» не допускало посадових осіб УГАСК на об’єкт будівництва для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. За результатами позапланового заходу був складений акт про недопущення посадових осіб, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, видано припис про усунення порушення вимог законодавства та винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
  • по-друге, ТОВ «Полісся Інвестбуд» не виконав вимоги припису щодо усунення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, під час наступної перевірки не надали документації на об’єкт «Нове будівництво торгово-офісного центру за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 40».

Саме тому УГАСК розглядає можливість скасування реєстрації повідомлення про початок виконання підготовчих робіт на цьому об’єкті.

Так чому ж на будівництво не пускають державний архітектурно-будівельний контроль? Невже є що приховувати? На фотографіях видно, що на об’єкті відбулися не тільки підготовчі роботи, але і початок будівництва, оскільки палі вже є. При цьому дозволу на початок будівництва не було.

За інформацією «Антикорупційний рух Житомирщини», мешканці прилеглого до будівництва будинку звернулися із заявою в правоохоронні органи. На їхню думку, будівництво торгово-офісного центру руйнує їх будинок: у квартирах обсипається стеля, подекуди з’являються тріщини. Цілком можливо, що це результат того, що палі вбивали в землю, а не вкручували, як було необхідно зробити.

Тому поки УГАСК грає з забудовником в бюрократію, страждають житомиряни та їх житло.

Візуалізація торгово-офісного центру в Житомирі

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top