Депутати Житомирської міськради звернулися до Президента та Раді щодо ціни на газ

Сьогодні, 8 листопада, депутати міської ради прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопущення зростання ціни на газ для населення.

Як стало відомо «Журналу Житомира», дане звернення підтримали 24 депутата.

«Ми, депутати Житомирської міської ради вкрай стурбовані напруженою ситуацією, що склалася в результаті прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення. Від імені членів територіальної громади міста Житомира наполягаємо на перегляді прийнятого рішення про підвищення на 23,5% ціни на газ враховуючи наступне. Оплата комунальних послуг становить значну частину сімейного бюджету, тому зміна ціни природного газу в період опалювального сезону призведе до зниження купівельної спроможності населення і зростання соціальної напруженості. Обурення народу викликає непропорційне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги порівняно з темпами зростання доходів громадян за останні роки», — йдеться у зверненні.

Для недопущення зростання соціальної напруженості, депутати міської ради вимагають:
 

  • Врахувати висновки Державної регуляторної служби України, викладені в рішенні №467 від 26.10.2018 про відмову в погодженні регуляторного акта з підстав невідповідності чинному законодавству процедури підготовки, оприлюднення та прийняття регуляторного акта.
  • Переглянути рішення про підвищення ціни на газ для населення з метою її зменшення.
  • Забезпечити виконання вимог законодавства щодо 100% поквартирного обліку газу, в першу чергу — для одержувачів субсидій.
  • Збільшити фінансування державних програм у галузі підвищення енергоефективності зокрема програми утеплення будинків (програма теплих кредитів з можливістю фінансувати проекти до 300 тис. грн) як багатоквартирних будинків, так і будинків котеджного типу в містах, селах і селищах з 400 млн. грн мінімум до 2 млрд. грн.
  • Звільнити від сплати судового збору постачальників житлово комунальних послуг за позовами про стягнення заборгованості з населення, шляхом ініціювання внесення відповідних змін в Закон України «Про судовий збір».
  • Забезпечити монетизацію субсидій за рахунок державного бюджету, тобто перерахування цільових коштів безпосередньо субсидианту, а не постачальникові послуг.
  • Розширити можливості фонду енергоефективності із збільшенням фінансування для підтримки проектів переведення систем теплопостачання (з чотиритрубної на двотрубну) для широкомасштабного встановлення індивідуальних теплових пунктів та можливості істотного зменшення втрат тепла і води в мережах, раціонального споживання тепла і підвищення якості послуг за рахунок регулювання споживання тепла у багатоквартирних будинках.
  • Сприяти розвитку альтернативної енергетики, збільшення видобутку українського газу, нафти і вугілля, диверсифікації імпортних джерел енергоносіїв.

Нагадаємо, що дане питання піднімалося 31 жовтня на позачерговій сесії міської радиа.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top