Новости Житомира

Музей космонавтики відсвяткував свій 50-річний ювілей

Фото: Мережа Інтернет

1 Серпня 2020,
14:36
Коментувати

17

50 років тому у Житомирі з’єднання явився музей Космонавтики імені Сергія Корольова. Сьогодні відсвяткували ювілей. А вже завтра запрошують всіх охочих на День відкритих дверей. Відомий на весь світ житомирський музей в рік приймає майже 200 тисяч відвідувачів. За матеріалами телеканалу СК1.

«Сьогодні саме у нас день народження 1 серпня. Нажаль із-за карантинних обмежень ми не змогли запросити всіх хто хотів би прийти сюди. Завтра ми робимо день відкритих дверей в музеї для того щоб всі житомиряни прийшли до нас і ми могли їх зустріти та показати нові експозиції. До нас приїхали представники космічної спільноти це і космічні підприємства, і голова космічного агентства Володимир Усов, це наші музейники деректори космічних експозицій, яких в Україні нараховується понад 20.

Частка Сергія Корольова була складною, я завжди кажу, що частка нашого музею така ж, як у Сергія Павловича, альо останні роки ми отримали суттєву підтримку від депутатського корпусу і за цей час ми змогли оновити матеріально-технічну базу, зробити певні придбання інтерактивні, які радували житомирян. Найголовніше це тільки початок у нас є стратегічний план розвитку і я дуже вірю, що нам буде виділена площа та проведена реконструкція будівлі музею і на 55 років буде нова експозиція», – розповіла директорка Житомирського музею космонавтики імені Сергія Корольова Ірина Дячук.

«Музей унікальний, тому що 90% всіх матеріалів, які пов’язані з Корольовим знаходяться саме тут і тому для людей, які цікавляться історією космосу Житомир є тим місцем куди обов’язково хоча б раз в житті потрібно потрапити і подивитися експонати своїми очима. Сьогодні ми є в світовому тренді поширення популярності космосу, така друга хвиля, популярності космічного освоєння, і я думаю, в цьому контексті Україна і Житомир, мабуть, автоматично стають популярними ніж смороду булі ще 10-20 років тому. Ми зі свого боку будемо пропагувати серед молоді та випускників вузів та ділового середовища України», – сказав голова Державного космічного агентства Володимир Усов.

Про Сергія Корольова та музей говорити директор Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Р. М. Драгоманова НАН України Борис Маліцький: «Музей, який увічнив пам’ять про видатну людину, конструктора, я не даремно кажу слово людина перед конструктором, тому що людські якості в нього приголомшливі. В Україні близько 30 музеїв пов’язаних з космонавтикою, ракетно-космічною технікою, альо музей Корольова в країні він головний заслуговує звання національного».

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top