Головні новини

Політики й дипломати висловлюють співчуття з приводу смерті мера Ґданська

Міський голова Ґданська був другом України, який «співпрацював з мерами українських міст, ділився своїм управлінським досвідом і дбав про розвиток економічних і культурних зв’язків між нашими державами».

Про це йдеться у заяві, що її оприлюднили у зв’язку зі смертю Павла Адамовича народні депутати України, співголови депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Микола Княжицький та Оксана Юринець.

«З почуттям глибокого болю ми сприйняли новину про трагічну смерть мера Гданська Павела Адамовича. Він загинув з рук вбивці під час відомої благодійної акції Великого оркестру святкової допомоги, яка на початку січня кожного року об’єднує мільйони поляків. Сотні тисяч волонтерів, здебільшого молодь, самовіддано працюють вподовж цілого дня, щоб зібрати кошти на медичне устаткування, яке вже врятувало життя та здоров’я тисячам осіб. Ця обставина ілюструє трагічну безглуздість смерті Павела Адамовича – він загинув від ножа божевільного вбивці під час акції, завданням якої є порятунок життя», – йдеться в заяві.

Парламентарі нагадують, що Павела Адамовича шанували мешканці міста, польські й іноземні політики, адже багаторічний мер Гданська «активно дбав про розвиток міста, яке стало однією з візитних карток успішності Польщі».

«Павел Адамович був другом України та українців. Співпрацював з мерами українських міст, ділився своїм управлінським досвідом та дбав про розвиток економічних і культурних зв’язків між нашими державами. Йому близька була традиція Солідарності, великого демократичного руху, яку він часто порівнював з українськими Майданами 2004 і 2013-14 років. Він підтримав нашу країну і під час російсько-української війни. Сім’ї, всій родині та співробітникам висловлюємо щирі співчуття», – зазначено в заяві. Співчуття з приводу трагічної смерті мера Ґданська висловив і Посол україни в Польщі Андрій Дещиця.

«Відійшов у вічність мер Гданська Павел Адамовіч – Великий Поляк і Друг України.Єднаюся в смутку з родиною та близькими, мешканцями Гданська та Польським народом. Він назавжди залишиться в наших серцях. Вічна пам’ять!» – зазначив український дипломат.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також висловив щирі співчуття Ґданську та Польщі й назвав цю трагедію шоком «для всіх тих, хто в політиці та поза нею». «Мав приємність лише раз зустрітися з Павлом Адамовичем. На жаль, не зможу потиснути йому руку ще раз. Це була справжня та добра людина. Польському суспільству ще доведеться перетравити цю трагедію», – написав Клімкін. «У зв’язку з цим варварським актом насилля Президент Польщі Анджей Дуда ініціював проведення Маршу проти ненависті. Після цієї трагедії у медійному дискурсі буде багато дискусій. Про ненависть та про насилля у політиці. Ризикну сказати, що Україні ця дискусія теж конче потрібна. А також потрібні дії. Насилля не можна толерувати, забувати чи замовчувати», – додав він.

«>

14.01.2019
20:15
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top