У Житомирі для меліорації річки Тетерів та запобігання цвітіння води планують запустити 7 тонн риби (ФОТО)

Фото: Олена Андрійчук

8 Листопада 2018,
18:15
Коментувати

91

Автор: Олена Андрійчук

У Житомирі 8 листопада у водосховище річки Тетерів почали запускати рибу. У водойму для очищення запустили ріб. Це один із надійних способів вирішити проблему цвітіння води – запустити рослиноїдну рибу. Сьогодні запустили білого та гібридного товстолоба. Загалом планується запустити білого амура і строкатого товстолобика. Відповідно за два дні житомирське водосховище отримає близько 7 тонн ріб.

«Усі мешканці та гості міста помічають, що останнім часом наше водосховище та річка Тетерів потерпають від перенасичення водоростями та іншими рослинами. Також люди помічають цвітіння води. Для очищення річки є багато способів, альо смороду або не рентабельні, або засмічуються різними хімікатами. Один із надійних способів – це запустити рибу, яка буде ці водорості вживати у вигляді корму. Це можна зробити завдяки рослиноїдним видів риб, а саме товстолоби: білий товстолоб та ранньостиглий, тривалість білого та строкатого товстолоба, який поїдає водорості. Тому ми на замовлення науково-дослідної установи розробили науково-екологічні обгрунтування, тобто науково розрахували, скільки потрібно риби на таку площу води», – розповів начальник Управління Державного агентства рибного господарства в Житомирській області Олександр Гонтар.

Для того, щоб втілити в життя план щодо очищення річки, була проведена кропітка робота та чимало сил було покладено у реалізацію плану.

«Ми звернулися до різних інстанцій, зокрема, дякуючи голові ОДА Ігорю Гундичу, голові ради депутатів, заступнику голови ОДА, депутатам міської ради, міському голові Сергію Сухомлина, а також районній адміністрації і районній раді. Я перераховую цих людей не просто, а тому, що вони дійсно втручалися у всі процеси та допомагали знайті ці кошти і щоб ці кошти були направлені на закупівлю риби для очищення нашої води, щоб діти могли купатися на пляжі, щоб не було неприємного запаху і гнилої води, а коли в річці гнила вода – це означає, що та риба, яка живе біля води, гине», – зазначив Олександр Гонтар.

Відповідно сьогодні в річку запустили більше двох тонн риби та очікується ще близько 5 тонн.

«Зариблення відбуватиметься упродовж декількох днів. Загалом у річку мають запустити 7 тонн риби. Сьогодні ми запустили більше чотирьох тисяч особин риб – це 2,3 тонні», – заявив Олександр Гонтар.

Ревенко Оксана пояснила, що проведена робота має назву біологічна меліорація, яка відбувається шляхом вселення ріб. У результаті цього річка очиститися від тих рослин, що заважають розвиватися чистому середовищу.

«Сьогодні ми запустили білого та гібридного товстолоба. Це явище має назву біологічна меліорація, яка відбувається шляхом вселення риб, які належать до гідробіонтів. Саме за рахунок вселення відбудеться вичищення річки від тих рослин, які заважають розвиватися чистому середовищу річки», – розповіла начальник управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА Оксана Ревенко.

Рибу привезли із Київської області. На це виділили кошти з фонду охорони навколишнього середовища.

«Рибу привезли з підприємства, що знаходиться у Київській області. Там дуже потужне і серйозне виробництво, яке займається розведенням риби. Підприємство має всі відповідні документи та довідки про те, що ця риба чиста та придатна до вселення. Із фонду охорони навколишнього середовища виділено 185 тис. грн», – додала Оксана Ревенко.

Також начальник управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА зазначила, що зараз для запуску риби є прийнятні умови, тому перезимувати вона має добре.

«Для риб зараз сприятливі умови, це були риби, які мають два літа, тобто дволітки. Тому вони досить добре себе почувають та нормально повинні перезимувати», – пояснила Ревенко.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top