У Житомирі скличуть термінову депутатську комісію для вирішення питання щодо місць для догляду дітей з аутизмом (ФОТО)

Фото: Ярослава Туктагулова

9 Листопада 2018,
13:43
Коментувати

17

Автор: Ярослава Туктагулова

Коли нарешті в Житомирі вирішать проблемні питання з фаховим підходом до дітей з аутизмом, – з таким питанням вийшла на черговій сесії міськради, яка відбулася 8 листопада, голова ГО «Аутизм – Житомир» Жанна Зарічна.

«Окрім того, що дітям потрібен просто догляд, щоб ми могли працювати і реалізовувати себе, їм потрібен фаховий підхід, бо є діти з важкими епінападами і діти з важкими формами церебрального паралічу.

2960,40 грн – на ці гроші цілий місяць можна прогодуватися 2 людям? Я думаю, що відповідь однозначна. Я мушу заглядати в кишені до своїх знайомих і друзів для того, щоб вижити. Тому я сьогодні тут, від імені таких батьків, як і я.

Ми говоримо на сьогодні тільки про денний догляд, а є ще підтримане проживання, коли наші діти стануть старшими. Як нам жити? Нам потрібні послуги соціальної реабілітації, а ми сьогодні не можемо елементарне створити – денний догляд. Я постійно чую, що немає коштів, що фінансово неспроможні. Чи це так? Думаю, що ні, дивлячись на все, що відбувається навколо. Наступного разу нас прийде більше, дайте нам відповідь: як нам жити?» – звернулась до присутніх голова ГО «Аутизм – Житомир» Жанна Зарічна.

Міський голова пояснивши, що на сьогодні поки що є 3 варіанти вирішення цього питання.

«Сімей таких до нас зверталося близько 56. ВІдпрацьовували різні варіанти. Один із варіантів – перебування таких дітей у санаторії «Тетерів». Окрім цього, є ще два варіанти: перший – ми робимо свій заклад і розуміємо, що обласна рада буде це фінансувати; другий – місія в Україні згодна прийняти дітей, якщо ми передбачаємо фінансування за них у бюджеті (ми рахували, це буде близько 500 тис. грн на рік). Вони готові приймати цих дітей у собі кілька днів на тиждень на денну форму перебування.

Також у нас є ще одна організація «Я – мама!», яка також готова приймати дітей при умові фінансування з міського бюджету на суму 500 тис. грн. Вони можуть приймати 20 дітей на день цілий тиждень щоденно до обіду. Розгляньте це питання як термінове на депутатській комісії», – пояснив депутатам Сергій Сухомлин.

«Я пропоную доручити профільному заступнику опрацювати усі ці варіанти і щоб ми на комісях їх відпрацювали, бо це все має фінансовий вплив з міського бюджету. І з цими варіантами перш за все мають погодитися батька. Мі маємо опрацювати це рішення і на наступну сесію його озвучити», – додав депутат Юрій Мойсеєв.

Нагадаємо, що під час сесії міської ради 8 листопада сорок депутатів прийняли рішення про створення Управління з розвитку села Вереси Житомирської міської ради, ратифікувала положення про Управління та доручили департаменту бюджету та фінансів міської ради забезпечити фінансування створення та функціонування управління. Начальник управління з розвитку села Вереси призначатиметься на посаду і звільнятиметься з посади міським головою за погодженням зі старостою.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top