Новости Житомира

У Житомирській області активісти не пустили в храм священика «Московського патріархату». Думки жителів розділилися

На Житомирщині парафіяни не пустили в храм священика «Московського патріархату». Як стало відомо «Журналу Житомира», сталося це в селі Ворсовка Малинського району. Напередодні релігійна громада села оголосила про перехід з московського патріархату в ПЦУ.

Після оголошення про перехід в село приїхав священик «УПЦ МП» зі своїми прихильниками і хотів зайти в церкву, щоб відправити службу. Але місцеві жителі заблокували вхід до церкви і священик з прихильниками був змушений провести службу на вулиці біля храму.

Місцеві активісти встановили біля храму цілодобове чергування. Вони побоюються, що прихильники «УПЦ МП» можуть винести з церкви цінні ікони та інші цінності.

«Громада села Ворсовка Міланського району, за підтримки Спілки ветеранів АТО «Схід», активістів та інших небайдужих громадян не допустили проведення служби в храмі села попами московської церкви. Попи провели богослужіння і співали на дорозі. За ходом подій спостерігали і забезпечували порядок працівники відділення поліції р. Малин. Після масового виконання гімну України, мирна акція протесту була завершена», — пише у фейсбук активіст Євген Купневич.

Різні точки зору

Внаслідок різних точок зору в коментарях під постом спалахнула суперечка. Думки розділилися, одні користувачі підтримують рішення громади, інші протестують.
 

Світлана Косирькова В Україні ще є синагоги та мечеті в яких люди моляться то може і їх треба закрити? Собаці нема шо робити, то вона яйця лиже, так і наші активісти вирішили воювати з батюшкою та бабцями що все життя ходили до цієї церкви. Яка різниця московський патріархат чи ні. Ми всі православні і молимося одному богу.

Rostislav Ismailov Так… Давайте розберемося. Вся справа у тому, що змінилася назва церкви? Навіть не змінилися, а просто поміняли місцями слова і прибрали слова «Московського Патріархата»? Так мало? Я думав має бути щось на зразок декомунізації. Побудують нові церкви типом українських будинків, дерев’яна яні і з солом’яною кришкою. Всі батюшки звільнені і набрані нові, які пройшли навчання в константинопольського патріарха. Своя Біблія , де буде ще один заповіт, присвячений подіям за останні п’ять років. Ну якось масштабно я собі це все уявляв. А тут так мало… тю …

Svetlana Los не по християнськи, Христос не розділяв людей, а закликав любити один одного , навіть благословляти ворогів, якби люди жили за заповідям, то не було б ненависті і війни.

Віктор Власюк Ворсівський священик не правий,що пішов проти рішення громади села.Храм належить громаді,отже,що Вона вирішила,що то і є закон.

Аня Марченко А проти кого воюємо? Проти священика, в якого немає розцінок на чуже горе чи радість чи за панотця,які роз’яснюють їжджають на машинах, мають будинки. Вже одна українська церква. А про митрополита московського Кіріла навіть у Києві зачитують при службі. Це їхні закони. А церква ворсівська завжди була ласим шматочком. А найбільше дивлюсь переживають «віруючі «,які і в церкву ходять тільки на Великдень та можливо ще на Миколу. Та і акція більшість того,що проплачена. А зовнішній вигляд людини це особисте, про це говорять особисто, а не кричати на все село. Це було дуже низько.

євген купневич А чому ніхто не зауважив,що «Богослужіння» робили на мові АГРЕСОРА ?……Всіх цей факт влаштував ? Почали в коментах виясняти ,хто є ворог,а хто патріот…..На початку російської агресії в церквах МП велася неприхована агітація за руській світ….Кошти,що міряни добровільно віддавали московськім попам частково йшли на придбання зброї для сепаратистів,які в свою чергу поливали смертельним вогнем позіції ЗСУ.І саме головне:громада села одностайньо прийняла рішення,а нехтування думкою громади-то є злочин,як по церковним канонам,так і за законами моралі.Дехто звинувачує місцевих мешканців,що вони в церкву не ходять,а тут ж поприходити…Так ,я теж можу зауважити,що приїхало аж ДВА попи (один видно був запасний),малі при собі охоронців і свиту…Маленьке Поліське соло Ворсівка і його мешканці показали власним прикладом,що людей обєднує не церква,а бажання жити в мирній країні ! А як Малин ? А Малин ,як завжди щось вичікує….До слова,що єдиним представником влади на даному заході був сільський голова.Чиновників ні з міста,ні з району,ні з області не спостерігалося.Анонс події був,а команди зверху ні….Маю дуже величезну надію,що відмова від послуг московських попів пройде мирно,без кровопролиття.Миру всім і Слава Україні.

 

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top