У Житомирській області втричі зменшилася смертність від інфарктів після відкриття центру реперфузионного

Рік тому в Житомирі відкрили сучасний інфарктних центр, аналогів якому до цього в області не було. За ці 12 місяців роботи лікарям вдалося врятувати 415 життів. 265 операцій провели при гострому інфаркті, втричі зменшилася смертність.

Про це «Журналу Житомира» повідомили в прес-службі Житомирської облдержадміністрації.
 

«Відкриття такого інфарктного центру — це прорив надання медичної допомоги в Житомирській області. Аналогів у нас немає і не було. Зараз завдяки центру змінилося якість надання медичних послуг і допомоги. Утричі зменшилася смертність від гострого інфаркту міокарда», — повідомив головний лікар Житомирської обласної клінічної лікарні ім. Гербачевського Богдан Леськів.

1 листопада 2017 року заробив реперфузионный центр на базі кардіологічного відділення Житомирської обласної клінічної лікарні. Центр надає медичну допомогу пацієнтам області з гострим коронарним синдромом в цілодобовому режимі. Пацієнти при першій необхідності потрапляють в реперфузионный центр, який в основному працює на випередження — попередження інфарктів.
 
Завідувач кардіологічного центру Микола Кушнір пояснює, що гострий інфаркт — це омертвіння зони серця з-за раптового припинення кровотоку по судинах до серця. Тому допомогою при інфаркті серця повинно бути термінове розблокування артерій. Це можна зробити двома шляхами: або ввести ліки, які розмивають тромб і відновлюють кровообіг; або в операційній за допомогою строкової візуалізації — де цей тромб знаходиться, спеціальними інструментами видаляється тромб і вставляється арматура, яка відновлює судини.

«У цьому році простентировали 265 випадків гострих інфарктів. У центр доставили 415 пацієнтів з підозрою на інфаркт, з яких прооперували 265. З 265 випадків — 204 гострих інфарктів. Раніше в області тільки 2,5% інфарктів лікували з сучасними методами, за рік цей показник виріс до 27,2% (по Україні в середньому це 31%). За рік роботи майже досягли середньо українських показників», — розповідає Микола Кушнір.

Нагадаємо, реперфузионный центр в обласній лікарні має 12 ліжок, інфузомати, дефібрилятор, сучасні дихальні апарати, приліжкові кардіомонітори та ін. Він надає медичну допомогу пацієнтам Житомирської області в цілодобовому режимі.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top