«VIP-камера» для кримінальних авторитетів і схованку з ножами: що знайшли у Житомирській виправній колонії №4

Генеральна прокуратура України виявила систематичні порушення законодавства і прав засуджених у Житомирській виправній колонії №4. Крім того, при перевірці знайшли «VIP-камеру» для кримінальних авторитетів і схованку з ножами.Як повідомляється на сайті ГПУ, позапланова перевірка проходила за зверненнями понад 60 ув’язнених.
 

«Умови проживання, праці, лікування ув’язнених не відповідають вимогам законодавства, міжнародних стандартів та по більшості показників можуть розцінюватися як нелюдське поводження з людьми», — йдеться в повідомленні.

З’ясувалося, що в’язнів використовували для роботи, за яку не платили зарплату. В установі не здійснювалося лікування ув’язнених, відсутні необхідні медикаменти і засоби для надання медичної допомоги. Крім того, більшість приміщень, що знаходяться в антисанітарному стані.

«На тлі вказаних порушень встановлено наявність певної системи незаконного впливу на ув’язнених групи засуджених з числа злісних порушників режиму, які намагалися відродити злодійські традиції та мінімізувати вплив органів державної влади», — йдеться в повідомленні Генпрокуратури.

Відзначається, що переважна більшість так званих » злодійських авторитетів є вихідцями з інших країн, деякі з них не володіє ні українською, ні російською мовами в достатній мірі.
 

«Деяким з них в установі створені поліпшені умови проживання, обладнана окрема кімната з усіма зручностями, індивідуальним опаленням, цивільної меблями та побутовими приладами. Зазначене приміщення закривається на замок, ключі від якого були не в адміністрації установи, а у одного із найбільш завзятих порушників режиму», — йдеться в повідомленні.

Також в одному з виробничих приміщень співробітники Генеральної прокуратури України виявили замаскований тайник з 4 ножами, які за їхніми ознаками та характеристиками можна віднести до холодної зброї.

Під час перевірки Генеральною прокуратурою України вжито термінових заходів щодо усунення виявлених порушень. В ІК №4 та УВП №8 доставлені ліків на загальну суму понад 30 тис. грн, укладено понад 60 трудових договорів з засудженими, проведена санітарна обробка та прибирання в житлових приміщеннях, укладених забезпечили ємностями з кип’яченою питною водою.

До прокуратури Житомирської області направили матеріали для реєстрації кримінальних проваджень за ст. ст. 364 (зловживання службовим становищем), 263 (виготовлення, носіння або збут холодної зброї), 366 (службове підроблення) КК України.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top