Новости Житомира

З-за старого водопроводу провулок в Житомирі перетворився на ковзанку. Водоканал чекає теплої погоди

У Житомирі через порив водопроводу провулок 1-й Ливарний перетворився на суцільний каток. Аварійна служба житомирського водоканалу про проблему знає, але вже цілий місяць нічого зробити не може.

«Ви писали про проблему в провулку 1-й Ливарний, коли комунальники залишили незакопаную яму. На цьому ж місці прорвало водопровід, та вже більше місяця вода розтікається по провулку і замерзає. Зараз дуже небезпечно пересуватися, адже на дорозі суцільний лід. Незважаючи на повідомлення проблема не вирішена. По телефону аварійної служби у водоканалі сказали, що про проблему знають, але коли її усунуть, повідомити не можуть», — написав читач Олександр, передає Житомир інфо.

Директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін зазначив, що системи водопроводу в місті давно пережила свій вік, тому часто трапляються пориви. А ліквідувати аварію на ділянці, про який йде мова, можна тільки при сприятливих погодних умовах.

«Про витік води на розі вулиць Новосенная та провулку Ливарному нам, звичайно, відомо. Справа в тому, що там трубопровід діаметром 1200 мм, він виготовлений із залізобетону. Термін експлуатації його давно вичерпаний: йому близько 40 років, хоча максимально він повинен був служити 25 років. Найбільш слабким місцем цього трубопроводу є стики — реакторні з’єднання. З роками на місцях цих реакторних сполук відбувається декомпресія, як наслідок — витік води. Виправлення сполук такого великого діаметру є, мабуть, найважчим видом робіт на водоканалі.

Для того, щоб полагодити таке з’єднання, застосовується спеціальний великий сталевий бандаж діаметром більше 600 мм і довжиною близько двох метрів. Глибина трубопроводу теж досить велика — приблизно 4-5 метрів. Для установки такого бандажа потрібно час — близько тижня, а також сприятлива погода — щоб не було морозу і опадів. Ми запланували такі роботи, приготували обладнання, бандаж. Тепер чекаємо сприятливої погоди. А до цих пір ми будемо прибирати біля місця витоку, щоб не було небезпеки для людей», — розповів Андрій Нікітін.

Також Нікітін додав, що самі роботи по заміні трубопроводу в Житомирі заплановано за рахунок коштів Світового банку, передбачається, що почнуть роботи в кінці 2019-го — початку 2020 року.

Зазначимо, що в жовтні 2018 керівник «Житомирводоканалу» розповідав, що підприємство уклало контракт в рамках проекту розвитку міської інфраструктури за рахунок Світового банку з Українсько-корейським консорціумом, лідером якого є компанія «КСМ-ГРУП». Цей підрядник виконає в Житомирі заміну 9,5 км водопровідних мереж великого діаметру.

У травні 2016 сайт Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляло, що Світовий банк продовжить кредитувати КП «Житомирводоканал» за програмою очищення води.

Нагадаємо, в липні 2018 городяни скаржилися, що на перехресті вулиці Новосенная та 1-го провулку Ливарного у Житомирі кілька тижнів стояв котлован, який залишили після себе комунальники.

Click to comment

Оставить комментарий

Популярные новости

To Top